Logo Logo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najciekawsze informacje i aktualności regionu

Jak podaje portal gorlice24.pl: W piątek na Festiwalu Filmowym w Cannes miała miejsce światowa premiera filmu "Strefa interesów" (oryg. The Zone of Interest). Co ma to wspólnego z naszym regionem i Klimkówką? Bardzo dużo, bowiem zdjęcia do brytyjsko-polskiej produkcji były realizowane właśnie w naszej okolicy.

Dramat historyczny "Strefa Interesów" jest nominowany do głównej nagrody, czyli Złotej Palmy. Uznany został za drugi najbardziej oczekiwany film zagraniczny. Produkcja opowiada o komendancie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolfie Hössu i jego żonie Hedwidze, którzy próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem znajdującym się zaraz obok obozu.

Twórcą filmu jest Jonathana Glazer, reżyser „Sexy Beast” oraz kultowego „Under the Skin” ze Scarlett Johansson, a także autor teledysków Radiohead i Massive Attack. To pierwszy film Glazera w Konkursie Głównym w Cannes i zarazem jego powrót na wielki ekran po dekadzie przerwy. Za zdjęcia odpowiadał dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal. Film inspirowany powieścią Martina Amisa o tym samym tytule.

Za produkcję po stronie polskiej odpowiada Ewa Puszczyńska, producentka takich filmów jak „Ida” i „Zimna wojna”.

Na festiwalowym wielkim ekranie widzowie mieli okazję zobaczyć beskidzkie krajobrazy i zalew w Klimkówce, które były plenerem do części zdjęć. Co najciekawsze,   kadr z Klimkówki wybrano na zdjęcie okładkowe filmu.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w 2021 roku, wszystkie zrealizowano w Polsce, a głównym miejscem ich realizacji był obóz w Auschwitz. W rolach głównych niemieckojęzycznej produkcji wystąpili Sandra Hüller i Christian Friedel.

źródło: https://gorlice24.pl/pl/

link do artykułu: https://gorlice24.pl/pl/546_ci...

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...