Logo Logo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najciekawsze informacje i aktualności regionu

Otwarcie wiaty edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie

2023-10-31

W dniu 30.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie odbyło się uroczyste otwarcie wiaty edukacyjnej, która powstała w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Warsztaty w ramach projektu "Klasa z drewna" w Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie

2023-10-31

W dniu 21 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, mieli ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, które poprowadził Pan Bogdan Kareł.

„Klasa z drewna”- podsumowanie działań projektowych

2023-10-24

Oficjalne podsumowanie projektu „Klasa z drewna” odbyło się 16 października 2023 roku i zostało połączone ze Świętem Edukacji Narodowej. Na wyjątkowej uroczystości pojawili się przedstawiciele Nadleśnictwa Łosie, Pracowni z Barwinkiem, Wójt Gminy Ropa, Dyrektor Centrum Usług Oświatowych, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

„Magia natury”

2023-10-24

W dniu 11.10.2023r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łosiu nastąpiło podsumowanie konkursów plastyczno-technicznego: „Dary lasu” oraz literackiego: „Szepty leśnych drzew” promujących polskie lasy. Konkursy odbyły się w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” sfinansowanego przez Lasy Państwowe.

Leśny spacer uczestników projektu „Klasa z drewna”

2023-10-18

W dniu 16 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” dofinansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, udali się na spacer z przewodnikiem leśną ścieżką edukacyjną Lasów Państwowych w Nowicy.

Realizacja projektu pn. „Klasa z drewna”

2023-10-18

Obecnie na terenie Gminy Ropa w dwóch jednostkach realizowany jest projekt finansowany ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W ramach konkursu „Klasa z drewna” dofinansowanie otrzymały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łosiu.

JARMARK ŚW. MICHAŁA

2023-09-28

Zapraszamy serdecznie na JARMARK ŚW. MICHAŁA – 1 października 2023 - plac przy Dworze w Ropie. Rozpoczęcie sprzedaży godz. 10.00. Część artystyczna od godz.14.00. W tym roku iście na ludową n utę: z humorem, teatrem, muzyką i śpiewem.

Święto Maziarzy Łosiańskich

2023-08-01

Zaproszenie na Święto Maziarzy Łosiańskich

Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej

2023-07-28

Telewizja Polska oraz Burmistrz Biecza serdecznie zapraszają na festiwal muzyki dawnej „Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej” , który odbędzie się w dniach 27 – 30 lipca 2023 roku w Bieczu. Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Telewizję Polską, co w sposób znaczący wzbogaciło Festival. Program obejmuje 9 koncertów, które odbędą się w Kolegiacie pw. Bożego Ciała, w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej oraz na scenie na bieckim Rynku.

Koncert "Zaczarowane skrzypce ze skrzydlatą duszą"

2023-07-28

Zapraszamy Państwa na koncert "Zaczarowane skrzypce ze skrzydlatą duszą" w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki u Źródeł. 30 lipca- niedziela, godz. 19.00- plac przy Hyblówce w Ropie. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny. * W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do podziemi Dworu w Ropie

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...