Logo Logo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najciekawsze informacje i aktualności regionu

Obecnie na terenie Gminy Ropa w dwóch jednostkach realizowany jest projekt finansowany ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W ramach konkursu „Klasa z drewna” dofinansowanie otrzymały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łosiu.

Celem projektu jest promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej oraz społecznej funkcji lasu w szczególności związanej z rozwijaniem zainteresowań z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej, ochrony przyrody, aktywizacji dzieci i młodzieży oraz poprowadzenie żywych lekcji przyrody. W ramach działań promocyjnych na terenach przyszkolnych powstały dwie wiaty wystawienniczo – edukacyjne, zakupiono plansze, ławki, ławostoły do nowo wybudowanych obiektów i kosz do segregacji. Odbyły się również konkursy, wycieczki przyrodnicze, warsztaty, degustacja potraw z darów lasów, spacer ścieżką przyrodniczą w Nowicy. Efektem podejmowanych działań jest utworzenie galerii prac plastycznych i rzeźbiarskich wykonanych przez dzieci oraz fotorelacje na stronach szkół.

Koszt wszystkich działań w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie to 99 871, 93 zł brutto, a w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łosiu 99 399, 87 zł brutto. 

Fotorelacja na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie

Fotorelacja na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łosiu

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...