Logo Logo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najciekawsze informacje i aktualności regionu

W dniu 16 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie w ramach realizowanego projektu „Klasa z drewna” dofinansowanego ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, udali się na spacer z przewodnikiem leśną ścieżką edukacyjną Lasów Państwowych w Nowicy.

Pan leśnik opowiadał uczniom w jaki sposób jelenie zrzucają poroża zaznaczając swój teren. Dzieci miały okazję dokonać obserwacji tropów zwierząt, grzybów oraz drzew. Dowiedziały się również o chorobach jakie występują na różnych gatunkach drzew. Pan leśnik opowiadał także o wypoczynku na łonie natury, rekreacji w przestrzeni leśnej oraz edukacji dla osób zainteresowanych przyrodą. Na ścieżce były przeprowadzane badania wody, gleby i powietrza oraz quest promujący gospodarkę leśną. Na koniec spotkania uczniowie udali się na ognisko z Panem leśnikiem i otrzymali na pamiątkę magnesy z wizerunkiem zwierząt leśnych.

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...